اصول طراحی سایت فروشگاهی

اصول طراحی سایت فروشگاهی

اگر از اصول طراحی وب سایت فروشگاهی پیروی نکنید، ممکن است فروش خوبی از وب سایت فروشگاهی تان  و خرید اینترنتی نداشته باشید. برخی از وب سایت ها ممکن است ندانند که به دلیل کمبود این موارد در فروش آنلاین با مشکل مواجه هستند. در این مقاله، قصد داریم لیست کاملی از اصول طراحی وب سایت فروشگاهی را که باید رعایت کنید تا فروش سایت خود را سریع افزایش دهید، به شما نشان دهیم.در سال ۲۰۲۰، تخمین زده می شود که در سراسر جهان بیش از ۲ میلیارد خریدار آنلاین وجود دارد، با این حال، اگرچه تخمین زده می شود که بازار همچنان به طور تصاعدی رشد کند، رقابت برای مشتریان آن شدیدتر خواهد شد. این به این دلیل است که شما باید این مشتریان را از فروشندگان دیگر جذب و دور نگه دارید. با افزایش روز افزون انواع مختلف محصولات به صورت آنلاین، فروشگاه های خرده فروشی و حتی صاحبان مشاغل کوچک شروع به استفاده از پلت فرم های فروشگاه های آنلاین کرده اند. این به این دلیل است که کسب درآمد در حالی که فقط یک فروشگاه فیزیکی دارید به اندازه سابق درآمدزایی ندارد. اکنون مصرف کنندگان ترجیح می دهند به جای پیاده روی، آنلاین محصولات را مشاهده کنند و هر آنچه را که نیاز دارند انتخاب کنند، سفارش دهند و به آنها تحویل دهند.

اصول طراحی وب سایت فروشگاهی چیست؟

اصول طراحی وب سایت فروشگاهی شما فرصتی برای ایجاد یک برداشت اولیه خوب است. این موضوع بر نحوه دید مشتریان شما از شرکت شما تأثیر می گذارد زیرا آنها به اندازه کافی باهوش هستند تا بدانند یک وب سایت با کیفیت بالا چگونه به نظر می رسد. همچنین بر میزان زمانی که کاربران شما قرار است در وب‌ سایت بگذرانند بر خرید یا عدم خرید و بازگشت آنها تأثیر می‌گذارد.
اصول طراحی وب سایت فروشگاهی مفاهیم اساسی طراحی هستند که به عنوان اصول پایه ای در هنگام طراحی یک وب سایت فروشگاهی موفق عمل می کنند. این موارد اصولی هستند که هنگام طراحی وب سایت خود باید در نظر داشته باشید. به همین دلایل است که مشتریان شما سایت شما را یک سایت با کیفیت بالا می بینند.
هنگام بازدید از یک وب سایت فروشگاهی، مشتری فقط با نگاه کردن به آن تصمیم می گیرد که بماند یا فوراً آن را ترک کند. بنابراین، حتی با یک استراتژی بازاریابی بسیار خوب، باز ظاهر آن به شیوه ای جذاب و قابل استفاده اجتناب ناپذیر است. اگر اصول طراحی وب سایت فروشگاهی را به خوبی رعایت کنید، طراحی وب سایت فروشگاهی تان به گونه ای می شود تا مشتریان خود را درگیر نگه دارید و در عین حال ارزش کالاهای خود را به آنها نشان دهید.پس شاید بهتر باشد اگر تخصص کافی در طراحی سایت فروشگاهی یا فروشگاه اینترنتی ندارید ، به یک شرکت طراحی سایت معتبر اعتماد کنید

چرا طراحی فروشگاهی بسیار مهم است؟

همانطور که شروع به طراحی سایت یا حتی طراحی مجدد وب سایت خود می کنید، ممکن است شروع به این سوال کنید که چگونه بر مخاطبان و کسب و کار شما تأثیر می گذارد یا چرا طراحی وب سایت فروشگاهی شما برای موفقیت کسب و کار شما اهمیت زیادی دارد؟

۱. اولین برداشت از سایت فروشگاهی

در طراحی وب سایت فروشگاهی، مشتریان باید از ظاهر و عملکرد آن راضی باشند زیرا اولین جنبه ای است که هر کسی متوجه آن می شود. مردم در چند ثانیه اول پس از دیدن وب سایت شما درباره کسب و کار شما قضاوت خواهند کرد. آنچه مردم برای اولین بار سایت شما را می بینندو آنچه فکر می کنند می تواند بر روی فروش شما تاثیر بگذارد.اگر وب سایت فروشگاهی شما غیرجذاب یا قدیمی به نظر برسد، کاربران تصور منفی از کسب و کار شما خواهند داشت و این ممکن است باعث شود که به صفحه رقیب بروند. تصوری که به آنها می دهید می تواند آنها را وادار کند که در صفحه شما بمانند و درباره کسب و کار شما بیشتر بیاموزند یا صفحه شما را ترک کنند و به سمت رقیب حرکت کنند.

۲. استراتژی بهینه سازی موتورهای جستجو برای سایت فروشگاهی

اصول طراحی فروشگاه اینترنتی

بسیاری از اصول و عناصر طراحی وب سایت فروشگاهی بر نحوه قرار دادن محتوا در وب سایت شما تأثیر می گذارد و به نوبه خود بر نحوه فهرست بندی وب سایت شما توسط موتورهای جستجو تأثیر می گذارد. این یک جنبه بسیار مهم در طراحی وب سایت شما است زیرا طراحی وب سایت شما باید مطابق تکنیکال فنی باشد. اگر اصول سئوی وب سایت شما به درستی پیاده سازی نشود، از همان ابتدا باید برای سئو برای وب سایت خود مبارزه کنید. بهترین راه برای اطمینان از بهترین اصول طراحی وب سای فروشگاهی و سپس دیده شدن در موتورهای جستجو، همکاری با یک آژانس طراحی وب است که می داند آنها چه کاری انجام می دهند.در مشاوره سئو ، همواره به این موضوع اشاره می کنیم که بدون استراتژی مناسب در سئو سایت فروشگاهی ، راه به جایی نخواهید برد

۳. اطلاعات در سایت فروشگاهی

نحوه طراحی وب سایت شما میزان، کیفیت و نوع اطلاعاتی که مشتریان شما دریافت خواهند کرد را تعیین می کند. تصمیم برای خرید محصول شما بستگی به اطلاعاتی دارد که مشتری می تواند در مورد آن در وب سایت شما به دست آورد بهترین ارائه شما از این اطلاعات اهمیت زیادی دارد.

۴. خدمات مشتری در سایت فروشگاهی

کاربران اینترنت به اندازه کافی باهوش هستند که می توانند بین یک وب سایت معتبر یا با کیفیت بالا و یک وب سایت بد تمایز قائل شوند. آمارها نشان می دهد که بیش از ۸۰ درصد از جمعیت آنلاین چیزی را از طریق وب سایت های فروشگاهی سفارش داده اند که از این میان، بیش از ۵۰ درصد مردم بیش از یک بار محصولات را خریداری کرده اند. اجازه دهید الزامات و اصول طراحی وب سایت فروشگاهی را شناسایی کنیم تا بتوانید حداکثر درآمد را از آنها کسب کنید.
وب سایت شما این تصور را به مردم می دهد که شما چگونه با آنها رفتار می کنید. اگر وب سایت شما مدرن و جذاب باشد، مردم این تصور را خواهند داشت که کسب و کار شما به روز و خوشایند است. اگر غیرجذاب و قدیمی باشد، کسب و کار شما را شبیه مغازه های قدیمی می کند.

۵. تصمیمات خرید در سایت فروشگاهی

خرید مشتری از لحظات سخت و پیچیده ای است که هر یک از مشتریان شما از آن عبور خواهند کرد. اگر وب سایت شما از بهترین اصول طراحی فروشگاهی پیروی می کند پس طراحی وب سایت شما بر نحوه اتخاذ این تصمیمات، سرعت انجام آنها و دلیل انجام آنها تأثیر می گذارد.برای قیمت گذاری  محصولات فروشگاه خود ، به قیمت طراحی سایت خود که آن را پرداخته اید ، نگاه نکنید ، شما قرار است در بازار بمانید و برای ماندگاری در بازار ، شاید قیمت رقابتی برای محصولات ، یکی از رمز و راز ها باشد!

۶. در سایت فروشگاهی اعتماد ایجاد کنید

هیچ کس به یک وب سایت با طراحی ضعیف اعتماد نمی کند. یک وب‌سایت با طراحی ضعیف یا وب‌سایتی که اطلاعاتی دارد که قدیمی به نظر می‌رسد، اعتماد را جلب نمی‌کند. یک سایت حرفه ای فروشگاهی اعتماد را به مشتریان شما منتقل می کند. مهم است که اعتماد ایجاد کنید تا در سایت شما باقی بمانند. وقتی مشتریان مدت بیشتری در سایت شما باقی می مانند، فرصت های بیشتری برای خرید ایجاد می شود

نکات مهم در طراحی سایت فروشگاهی

۷. سازگاری سایت فروشگاهی

استفاده از اصول طراحی وب سایت فروشگاهی مهم است زیرا به ایجاد ثبات کمک می کند. ایجاد برندی که با وب سایت شما سازگار نباشد، چالش برانگیز است. همچنین باعث می شود وب سایت شما غیرحرفه ای به نظر برسد. اگر وب سایت شما سازگار نباشد، مشتریان به سایت رقیب که حرفه ای به نظر می رسد منتقل می شوند. با ایجاد ثبات، مشتریان خود را برای مدت طولانی تری حفظ کرده و مشتریان جدید را جذب خواهید کرد.

تاثیر طراحی منحصر به فرد برای سایت فروشگاهی

طراحی سایت فروشگاهی منحصر به فرد یکی از مهمترین اصول طراحی وب سایت تجارت فروشگاهی است که وجود دارد. با توجه به رقابت شدیدی که در بازار وجود دارد، باید راهی برای کنار آمدن با آن داشته باشید. این امر ضروری است زیرا در تأثیر اولیه ای که شما بر روی هر بازدیدکننده از سایت خود می گذارید، نقش دارد. یک طراحی خاص برای وب سایت شما، کاربران شما را ترغیب می کند که در مشاهده سایت شما پا فشاری کنند و فرصت های بیشتری را برای شما فراهم می کند تا بر تصمیمات خرید آنها تأثیر بگذارید. عناصر طراحی منحصر به فرد باعث می شود خریداران متوجه شما در میان رقبا شوند، شما را به خاطر بسپارند و دوباره از سایت شما بازدید کنند تا دوباره رابط کاربری را تجربه کنند.

طراحی کاربر پسند برای وب سایت فروشگاهی

تجربه ‌ای که مشتریان شما هنگام خرید در سایت شما کسب می‌کنند باید یکپارچه باشد تا در میانه کار آن را ترک نکنند. این بدان معناست که وب سایت شما باید ساده باشد. پیچیدگی به فروش لطمه می زند طراحی وب سایت شما باید با دقت و استراتژیک انجام شود. محصولات شما الزاما باید در دسته ها و زیرمجموعه هایی دسته بندی شوند که گیج کننده نباشند علاوه بر این، وب سایت شما باید با جزئیات و تصاویر کافی از محصولات ارائه شود تا خریداران شما بدون لمس یا دیدن واقعی، محصولات را به خوبی درک کنند؛ هرچه واقع بینانه تر باشد، شانس شما برای فروش آن محصول بیشتر می شود.

نکات مهم امنیتی در طراحی سایت فروشگاهی

امنیت یکی از ستون فقرات اصول طراحی وب سایت فروشگاهی است، ایجاد وب سایتی که مشتریان احساس کنند می توانند به آن اعتماد کنند، مهم است. اکثر خریداران آنلاین نگران حریم خصوصی خود هستند و اینکه آیا سایت شما با ارائه یک تراکنش ایمن از داده های آنها محافظت می کند یا خیر. اگر وب‌سایت شما در هر لحظه از زمان دیگر قابل اعتماد نیست، آن‌ها ترجیح می‌دهند از جای دیگری خرید کنند.
آیا اصول طراحی وب سایت فروشگاهی بهترین گزینه برای افزایش فروش است؟
طراحی یک وب موفق با تجربه کاربری مناسب با درک کامل این اصول طراحی وب سایت فروشگاهی و ایجاد طرحی که بر این اصول تمرکز دارد شروع می شود. این امر به این دلیل است که هیچ وب سایت واقعاً موفقی بدون برنامه ریزی و تحقیق زیاد طراحی نمی شود. خریدارانی که از سایت شما بازدید می کنند، بدون قید و شرط انتظار تجربه های بدون مشکل را دارند. هنگام طراحی یک سایت فروشگاهی ، نه تنها در درجه اول ساخت یک وب سایت فروشگاهی است، بلکه ارائه یک تجربه خرید آنلاین است که خریداران منفعل را به مشتریان پولی تبدیل می کند. شما می توانید با تیمی مانند کرگدن شریک شوید که این اصول طراحی وب سایت فروشگاهی را درک می کند تا سایت شما را آسان تر و حرفه ای تر طراحی کند.

تلفن شرکت طراحی سایت

 

Summary
اصول طراحی سایت فروشگاهی
Article Name
اصول طراحی سایت فروشگاهی
Description
در طراحی وب سایت فروشگاهی، مشتریان باید از ظاهر و عملکرد آن راضی باشند زیرا اولین جنبه ای است که هر کسی متوجه آن می شود. مردم در چند ثانیه اول پس از دیدن وب سایت شما درباره کسب و کار شما قضاوت خواهند کرد.
Author
Publisher Name
آژانس خلاقیت کرگدن
Publisher Logo
کرگدن سفید
نویسنده : کرگدن سفید گونه ای خاص و در حال انقراض از کرگدن ها که با بی توجهی بشر ، در حال انقراض و نابودی است.مهربان ، سخت کوش ، متعهد ، مسئولیت پذیر و کاربلد در بین کرگدن ها!
اشتراک گذاری در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط
×