الگوریتم مرغ مگس خوار چیست

الگوریتم مرغ مگس خوار چیست

گوگل یک الگوریتم جستجو دارد، سیستمی که از آن برای مرتب کردن تمام اطلاعاتی که هنگام جستجو در اختیار دارد استفاده می‌کند این الگوریتم مرغ مگس خوار یا Google Hummingbird نامیده می شود و قرار است امروز ببینیم که الگوریتم مرغ مگس خوار چیست و دقیقا چه کاری برای ما می کند و چه تاثیری در طراحی سایت ما و سایتی که توسط ما ، شرکت ما و یا رقبای ما طراحی شده است دارد.

دقیقا به خاطر دارم ، چند سال پیش که گوگل تازه سیستم الگوریتم مرغ مگس خوار را لانچ گرده بود ، در طی ۶ ماه موضوع بسیاری از جلسات مشاوره سئوی من ، فقط و فقط توجیه کارفرمایان برای مقابله با تاثیرات این الگوریتم بر روی وب سایت شان بود.

گوگل به طور رسمی راه اندازی الگوریتم مرغ مگس خوار را اعلام نکرد، اما سئوکاران تشخیص داده اند که این الگوریتم از ۳۰ آگوست ۲۰۱۳ روی نتایج جستجو تأثیر گذاشته است و ظاهراً الگوریتم جدید مرغ مگس خوار نامگذاری شده است زیرا از فناوری جستجوی محاوره ای برای ارائه پاسخ های سریع و دقیق با نگاه کردن به بافت معنایی به افراد استفاده می کند. جستجوی محاوره ای چیزی است که گوگل در طول زمان برای پیاده سازی آن تلاش کرده است. به روز رسانی مرغ مگس خوار بلند پروازانه ترین تعدیل الگوریتم جستجوی گوگل از سال ۲۰۰۱ بود. در پست امروز، ما قصد داریم به این موضوع بپردازیم که مرغ مگس خوار چیست، چه معنایی برای سئو دارد.

 

«الگوریتم جستجو» چیست؟

این یک اصطلاح فنی برای چیزی است که می توانید به عنوان دستور العملی در نظر بگیرید که Google برای مرتب کردن میلیاردها صفحه وب و سایر اطلاعاتی که دارد، به منظور نشان دادن آنچه که معتقد است بهترین پاسخ برای کاربران وب هستند، استفاده می کند.

الگوریتم مرغ مگس خوار چیست

همانطور که گفتیم گوگل یک الگوریتم جستجوی معنایی دارد، سیستمی که از آن برای مرتب کردن تمام اطلاعاتی که هنگام جستجو در اختیار دارد استفاده می‌کند، که این الگوریتم مرغ مگس خوار نامیده می شود. این الگوریتم جستجوی جدیدی است که گوگل از آن استفاده می‌کند، الگوریتمی که گوگل می‌گوید با استفاده از آن می توان نتایج بهتری را به کاربر نشان داد. اگرچه از نظر فنی مرغ مگس خوار را یک به روز رسانی الگوریتم می نامند، اما این یک نام اشتباه است. این به این دلیل است که مرغ مگس خوار اساسا یک نسخه کاملاً اصلاح شده از الگوریتم جستجوی گوگل بود، نه فقط یک به روز رسانی جزئی.

جستجو معنایی چیست

جستجو معنایی یا Semantic Search تلاش موتورهای جستجو برای نمایش دقیق عبارت تایپ شده است که بر پایه سه اصل هدف کاربر، ارتباط بین واژگان و مفهوم عبارت جستجوشده بنا شده است. ظهور جستجو معنایی به این معنی است که گوگل دیگر فقط به کلید واژه‌ای که در لحظه تایپ می‌شود بسنده نمی‌کنند و به دنبال درک مفهوم پشت هر جستجو است.

ارتباط مرغ مگس خوار با جستجوی معنایی

در قلب مرغ مگس خوار مفهوم بسیار مهم معناشناسی نهفته است. حتی حرفه ای ترین کامپیوترها هم هنوز در حد زیادی پیشرفته نیستند که با معناشناسی آشنایت داشته باشند. اگرچه تشخیص دو مفهوم متفاوت و در عین حال مشابه برای انسان آسان است اما رایانه‌ها نمی‌توانند این کار را انجام دهند مگر اینکه به آنها گفته شود. موتورهای جستجو گر بعد از الگوریتم مرغ مگس خوار به جستجوی معنایی پرداختند تا به مفهوم بهبود نتایج جستجوکمک کنند. وظیفه الگوریتم مرغ مگس خوار، تمرکز بر هدف کاربر و چگونگی ارتباط موضوع جستجو با اطلاعات دیگر در معنای وسیع‌تر یا ارتباط متنی آن است. اساساً، جستجوی معنایی به جای مجموعه ای از کلمات کلیدی، بر تعیین معنای واقعی کاربر تمرکز می کند و سپس نتایج مرتبط را ارائه می دهد.برای مثال، اگر کاربری عبارت «آب و هوا» را جستجو کند، به احتمال زیاد به دنبال پیش‌بینی برای منطقه خود است، نه توضیحی درباره علم یا تاریخچه هواشناسی.
بنابراین، در این مثال:
“آب و هوا” موضوع جستجو کاربر است.
آگاهی از پیش بینی هوا هدف کاربر است.
تفاوت بین پیش بینی آب و هوا و توضیح مفاهیم هواشناسی در زمینه است.

آیا الگوریتم مگس خوار کاملا از درخواست کاربر آگاه است؟

الگوریتم مگس خوار نمی‌تواند کاملاً از آنچه شما می‌خواهید مطمئن باشد، به همین خاطر برای محکم کاری، طیف وسیعی از نتایج را در اختیار شما قرار می‌دهد. به عبارت دیگر جستجو معنایی، برای نمایش اطلاعات به شما، طیف گسترده‌ای از اطلاعات (بسیار فراتر از جستجوی یک عبارت) را در نظر می‌گیرد. در چنین حالتی گوگل سعی می‌کند که ارتباط بین کلمات را تشخیص دهد و قصد کاربر از جستجو را حدس بزند.

چگونه مرغ مگس خوار نتایج جستجو را تغییر داد؟

زمانی که مرغ مگس خوار گوگل به طور رسمی معرفی شد، مت کاتز گفت که ۹۰ درصد از جستجوها را تحت تاثیر قرار می دهد، البته به روشی ظریف. با توجه به اینکه گوگل روزانه بیش از ۳.۵ میلیارد جستجو انجام می دهد، این بدان معناست که مرغ مگس خوار گوگل بیش از ۳.۱۵ میلیارد مورد از آنها را تحت تاثیر قرار می دهد.

آیا با وجود الگوریتم مگس خوار، الگوریتم “PageRank” از بین رفته است؟

نه. رتبه صفحه یکی از موارد اصلی است که در دستور العمل مرغ مگس خوار گنجانده شده است. مرغ مگس خوار به رتبه صفحه، اهمیت لینک ها به یک صفحه، همراه با عوامل دیگری مانند اینکه آیا گوگل معتقد است یک صفحه از کیفیت خوبی برخوردار است یا خیر و بسیاری موارد دیگر را بررسی می کند.

مرغ مگس خوار به چه نوع جستجویی کمک می کند؟

“جستجوی مکالمه” یکی از بزرگترین مثال هایی است که گوگل ارائه کرده است. افراد، هنگام صحبت کردن در جستجوها به دنبال یک جواب کامل و منطقی هستند. برای مثال ممکن است که کاربر سرچ کند که “نزدیک ترین مکان برای خرید iPhone 5s به خانه من چیست؟” یک موتور جستجوی سنتی ممکن است بر روی یافتن موارد منطبق برای کلمات تمرکز کند، برای مثال، صفحه‌ ای را پیدا کند که حاوی «خرید» و «iPhone 5s» باشد.
الگوریتم مرغ مگس خوار به روزرسانی شد و روی معنای پشت کلمات تمرکزکرد . برای مثال در حال حاضر با این الگوریتم گوگل تک تک کلمات را معنی می کند. گوگل با این الگوریتم می داند که مکان به چه معنانی است و آیفون یک گوشی است که در فروشگاه ها فروخته می شود. این کار باعث شد که صفحاتی را که موردنظر کاربر است به او نشان دهد.
به طور خاص، گوگل گفت که مرغ مگس خوار به هر کلمه در یک جستجو توجه بیشتری می کند و اطمینان می دهد که چیزی که کاربری جستجو می کند، کل جمله یا گفتگو یا معنی، به جای کلمات کلیدی در نظر گرفته می شود. هدف این است که صفحاتی که با معنی سرچ مطابقت دارند بهتر عمل کنند، به جای صفحاتی که فقط با چند کلمه کلیدی مطابقت دارند.

Google Hummingbird چیست
تاثیر الگوریتم مرغ مگس خوار بر سئو

بهینه سازی صفحات و سایت ها برای مرغ مگس خوار گوگل واقعا ساده است. برای بهینه سازی تنها کاری که باید انجام دهید این است که محتوای عالی تولید کنید که برای مخاطبان شما مفید است . به هر حال، بیایید به چند روش برتر برای سئو مرغ مگس خوار نگاه کنیم:
طول محتوای خود را متنوع کنید
ما می دانیم که محتوای طولانی می تواند به عنوان بخشی از استراتژی محتوا به خوبی کار کند، اما اگر هر محتوایی که منتشر می کنید یک متن ۳۰۰۰ کلمه ای باشد، ممکن است تمام نیازهای خوانندگان خود را برآورده نکنید. به همین دلیل طول محتوای خود را با هم مخلوط کنید. مقاله‌های کوتاه‌تر را در میان مقاله‌های طولانی‌تر قرار دهید.

 

روش های بهبود سئوی سایت با توجه به الگوریتم مرغ مگس خوار

تولید محتوای بصری

مقاله‌های طولانی و عمیق راهی عالی برای بررسی موضوعات پیچیده و طیف وسیعی از ایده‌ها در یک پست واحد هستند، اما گاهی اوقات، مردم اصلاً مایل به خواندن یک مقاله طولانی، نیستند. در ایجا محتوای بصری خود را نشان می دهد. اینفوگرافیک ها، ویدیوها و حتی عناصر بصری ساده مانند نمودارها می توانند چاشنی مورد نیاز را به محتوای شما اضافه کنند. علاوه بر این، آنها اغلب به راحتی قابل بررسی هستند، می توانند ایده های بسیار پیچیده را به طور موثر نشان دهند و کمی رنگ به سایت شما بیاورند. می توانید با استفاده از یکی از این پنج الگوی رایگان اینفوگرافیک کار خود را با اینفوگرافیک شروع کنید.البته برای تولید محتوای بصری مناسب ، شاید بهتر باشد از یک شرکت طراحی سایت کمک بگیرید.

از زبان مناسب موضوع استفاده کنید

چیزی که برخی سایت ها از آن استفاده نمی کنند استفاده از زبان مناسب صنعت در محتوای خود است. این گاهی اوقات به دلیل ترس از بیگانگی خوانندگان بالقوه ای که ممکن است با موضوع یا حوزه خاصی آشنا نباشند، انجام می شود. با این حال، نوشتن محتوایی که شامل اصطلاحات مناسب باشد می تواند به گوگل نشان دهد که سایت شما معتبر و ارزشمند است.

روی محتوا تمرکز کنید، نه کلمات کلیدی

الگوریتم مرغ مگس خوار سئو را بی ربط نمی کند، اما مکالمه را از کلمات کلیدی و متن تغییر داده است. اگر Googlebots بتواند معنای متنی محتوا را در وب ارزیابی کند، نیازی نیست که به رتبه‌بندی کلمات کلیدی تکیه کند. برای سئوکاران، این بدان معناست که محتوا باید برای پاسخگویی به سوالاتی که افراد را به سایت‌هایشان می‌آورد، بهینه‌سازی شود، نه اینکه محتوایی را برای وصل کردن کلمات کلیدی هدفمند ایجاد کنند.

الگوریتم مرغ مگس خوار یعنی هدف گرا، دقیق تر

به طور خلاصه، مرغ مگس خوار منجر به کاهش کلی تنوع در نتایج جستجو شده است، به ویژه برای کلمات کلیدی با معنایی مشابه صادق است همچنین گوگل با الگوریتم مرغ مگس خوار در درک هدف جستجوی کاربر و تولید نتایج جستجوی منطبق، سریع و دقیق بهتر شده است.

 

 

تلفن شرکت سئو

Summary
الگوریتم مرغ مگس خوار چیست
Article Name
الگوریتم مرغ مگس خوار چیست
Description
گوگل به طور رسمی راه اندازی الگوریتم مرغ مگس خوار را اعلام نکرد، اما سئوکاران تشخیص داده اند که این الگوریتم از 30 آگوست 2013 روی نتایج جستجو تأثیر گذاشته است و ظاهراً الگوریتم جدید مرغ مگس خوار نامگذاری شده است
Author
Publisher Name
آژانس خلاقیت کرگدن
Publisher Logo
کرگدن سفید
نویسنده : کرگدن سفید گونه ای خاص و در حال انقراض از کرگدن ها که با بی توجهی بشر ، در حال انقراض و نابودی است.مهربان ، سخت کوش ، متعهد ، مسئولیت پذیر و کاربلد در بین کرگدن ها!
اشتراک گذاری در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط
×