تاثیر اسکیما در سئو

تاثیر اسکیما در سئو

هر سال، فناوری جدید و الگوریتم‌های جدید موتورهای جستجو، روش بازاریابی دیجیتال را تغییر می‌دهند یکی از این تکنولوژی اسکیما است و در مقاله سعی داریم به بررسی تاثیر اسکیما در سئو بر روی وب سایت مان بپردازیم ، پس با من همراه باشید.

با افزایش روزافزون صاحبان کسب‌ وکار برای گسترش حضور آنلاین شرکت خود از طریق اینترنت، استفاده از بازار اینترنت و مرورگرهای تلفن همراه، تعداد راه‌ها برای کمک به بهینه ‌سازی موتور جستجو (SEO) شما افزایش می‌یابد. از مدیریت دقیق طرح‌ وب‌ سایت کسب‌ وکارتان گرفته تا در نظر گرفتن اقدامات پیچیده‌ تر مانند کلمات کلیدی معنایی، محبوبیت سئو فقط به دلیل هزینه کم و مزایای افزایش ترافیک وب ‌سایت به صورت ارگانیک نیست، بلکه از آنجایی که معیارهایی که استفاده می‌کند به راحتی انجام می‌شود محبوبیت دارد.
یکی از این اقدامات که در حال افزایش بوده است، نشانه گذاری است. در واقع یک قطعه کدنویسی مفید است که مخصوصاً برای کسانی که می خواهند سئوی خود را بهبود ببخشند در نظر بگیرید. در این مقاله، نه تنها به تعریف و مثال‌های آن می‌پردازیم، بلکه به طور واضح نحوه تأثیرگذاری نشانه‌گذاری بر سئوی شما را نیز توضیح می‌دهیم.پس اگر جدیدا طراحی سایت انجام داده اید یا مالک یک وب سایت هستید ، در مقاله تاثیر اسکیما در سئو ، همراه من باشید

Schema Markup چیست

Schema Markup اساساً ریزداده یا قطعه ای از کد است که به زمینه سازی یک صفحه وب در نتیجه جستجو کمک می کند. هنگامی که یک کلمه کلیدی را در گوگل جستجو می کنید، هر ورودی جستجو با لینک به وب سایت به رنگ آبی، URL آن به رنگ سبز، و قطعه ای که متن را از صفحه وب به رنگ خاکستری ترسیم می کند، ظاهر می شود. ظاهر این قطعه به رنگ خاکستری به دلیل Schema Markup امکان پذیر شده است. در حالی که شناسایی قطعه هر ورودی جستجو نسبتاً ساده است، اما همه Schema Markup با موارد زیر به عنوان نمونه‌های رایج Schema Markup که ممکن است در هنگام مرور اینترنت دیده‌اید یکسان ساخته نمی‌شوند:

Schema Markup برای معرفی محصول

رایج ترین نوع Schema Markup محصول است. Schema Markup محصول می تواند برای هر محصول/خدمت ارائه شده باشد و اساساً یکی از گسترده ترین دسته بندی های Schema Markup است. به طور معمول، زمانی که از Schema Markup محصول استفاده می شود، قطعه ورودی جستجو می تواند تعدادی از جزئیات مربوط به محصول/خدمات فروخته شده را منعکس کند، از جمله قیمت محصول، نظرات، رتبه بندی و حتی اطلاعات خاص تری مانند، اما نه محدود به آن. اندازه محصول و عکس محصول.یعنی اگر شما طراحی سایت فروشگاهی انجام داده اید ، از شرکت طراحی سایت خود بخواهید اسکیما محصول را برای شما فعال کنید

Schema Markup برای رویدادها

Schema Markup رویداد نوعی نشانه‌گذاری است که رویدادها را از کنفرانس‌های تجاری گرفته تا نمایش‌های کمدی استندآپ شناسایی می‌کند. یک ویژگی خاص در مورد Schema Markup رویداد این است که استفاده معمولی از آن برای رویدادهای آینده است و نه لزوماً برای رویدادهایی که قبلاً اتفاق افتاده اند. اطلاعاتی که در قطعه ورودی‌های جستجو ظاهر می‌شود ممکن است شامل جزئیاتی مانند مدت زمان رویداد (تاریخ شروع و پایان)، مکان آن، و بلیط آن باشد.

Schema Markup افراد

در استفاده از Schema Markup افراد، اطلاعات اضافی که ممکن است در یک ورودی جستجو ظاهر شود شامل نام فرد جستجو شده، عنوان و نقش و مخاطب آنها می شود. در حالی که این ممکن است هشدار دهنده به نظر برسد، این Schema Markup بیشتر برای افراد شناخته شده و با داده های مناسب مشاهده می شود.

Schema Markup کسب و کار

Schema Markup کسب‌وکار، به حمایت از پوشش آنلاین کسب‌وکار شما به ‌ویژه برای کاربران موتورهای جستجو کمک می‌کند. با استفاده از نشانه‌گذاری Schema Markup کسب ‌وکار معمولی، می‌توانید انتظار داشته باشید اطلاعات مرتبطی مانند مکان فیزیکی، جزئیات تماس و نشان کسب‌وکارتان را ببینید.برای اینکه متوجه شوید چه اسکیمایی مورد نیاز وب سایت و یا کسب و کار و یا صفحات وب سایت شماست ، حتما با استفاده از خدمات مشاوره سئو ، با یک شخص حرفه ای مشورت کنید
مثال‌های بخش قبل فقط نمونه‌ای از نوع اسکیما هستند که می‌توانید برای وب‌سایت خود بگنجانید، ممکن است اکنون از خود بپرسید:

تاثیر اسکیما گوگل در سئو

چگونه اسکیما را به وب ‌سایت خود اضافه کنم؟

اسکیما در کد وب سایت شما ممکن است فرآیندی ترسناک به نظر برسد، زیرا ممکن است شما را به این فکر بیندازد که باید در کد صفحه وب جستجو کنید و متن لینک های مناسب را اضافه کنید اما به لطف منابع و ابزارهایی مانند این ابزار و کمک‌کننده نشانه‌گذاری داده‌های ساختاریافته گوگل، افزودن اسکیما فرآیند نسبتاً ساده‌ای است. با کمک این ابزارها، می‌توانید به راحتی انواع مواردی را که می‌خواهید برچسب‌گذاری کنید و در آدرس‌های اینترنتی مناسب جای‌گذاری کنید، انتخاب کنید.
هنگامی که اسکیما را در کدنویسی وب سایت خود پیاده سازی می کنید، گام مهم بعدی این است که بررسی کنید و مطمئن شوید که اسکیما واقعاً کار می کند. اگر از راهنمای نشانه‌گذاری داده‌های ساختاری Google استفاده می‌کنید، نیازی نیست که برای یافتن یک بررسی‌کننده اسکیما مجزا تلاش کنید، زیرا این ابزار از قبل راهی برای آزمایش نشانه‌گذاری اسکیما برای شما خواهد داشت.
با توجه به مدت زمانی که طول می کشد تا اسکیما نتایج مورد نظر را در یک ورودی جستجو نشان دهد، عدم انجام اقدامات مناسب برای آزمایش اسکیما می تواند منجر به تاخیر شود. حتی بدتر از آن، از آنجایی که موتورهای جستجو ورودی‌های جستجو را بر اساس کاربر پسند بودن آن رتبه ‌بندی می‌کنند، تشخیص کد ناکارآمد می‌تواند رتبه‌بندی موتور جستجوی وب‌سایت شما را به خطر بیندازد و در برخی موارد، وب‌سایت اصلاً در نتایج موتور جستجو ظاهر نمی‌شود.

آیا اسکیما بر روی سئو تاثیر می گذارد؟

سؤالی که برخی از افراد علاقه مند به درج اسکیما برای استراتژی سئوی خود اغلب می پرسند این است: روش هایی که اسکیما بر سئو تأثیر می گذارد چیست؟ اسکیما مستقیماً باعث افزایش بازدید از صفحه وب سایت شما یا ترافیک وب سایت شما نمی شود. در حال حاضر هیچ شواهد محکمی وجود ندارد که نشان دهد پیاده ‌سازی ریزداده ‌ها مانند اسکیما می‌تواند بلافاصله و مستقیماً به افزایش‌ رتبه منجر شود.

از نظر نگارنده ، اگر شما از طراحی سایت ارزان هم استفاده کرده اید ، حتما از شرکت طراح سایت بخواهید که اسکیما را بر روی وب سایت شما فعال کنید ، سایت های گران و اختصاصی که حتما اسکیما دارند!

مانند هر استراتژی دیگری که در سئو استفاده می شود، اسکیما به کاربرپسندتر کردن وب سایت شما کمک می کند، بنابراین رتبه آن را در صفحه نتایج جستجو افزایش می دهد. کاربرپسندی از قطعه اضافه شده به ورودی جستجوی وب سایت/صفحه وب شما ناشی می شود، که اطلاعات مهمی را که برای مرورگر موتور جستجو مفید است، شرح می دهد. به طور کلی، زمانی که افراد از نتایج موتورهای جستجو استفاده می‌کنند، به دنبال نتیجه‌ای هستند که به بهترین وجه با درخواست/نیازهای آنها مطابقت داشته باشد – با اطلاعات بیشتر در دسترس، این امر باعث می‌شود وب‌سایت‌هایی که دارای یک قطعه هستند توجه بیشتری را از کاربران موتورهای جستجو جلب کنند. در حالی که هیچ مدرک محکمی برای تاثیر مستقیم اسکیما و افزایش تبدیل، یا اقدام مورد نظری که می‌خواهید بازدیدکنندگان وب‌سایت شما انجام دهند وجود ندارد، اما روند داده‌ای وجود دارد که نشان می‌دهد وب‌سایت‌هایی که از نشانه‌گذاری اسکیما استفاده می‌کنند، تمایل دارند کلیک های بیشتری داشته باشند.

مانند هر تاکتیک دیگر سئو و هنگامی که صحبت از سئو به طور کلی می شود، نتایج اسکیما ای برای وب سایت شما فوری نیست. نه تنها زمان می برد تا اسکیما شما بر روی نتایج موتور جستجوی وب سایت شما منعکس شود، بلکه تعیین اینکه آیا اسکیما ترافیک کلی وب سایت شما را بهبود می بخشد یا خیر، بدون روند داده های موجود دشوار است. به همین دلیل است که معمولاً هنگام آزمایش نشانه‌گذاری طرحواره پیشنهاد می‌شود که حداقل دو ماه قبل از تصمیم‌گیری در مورد ادامه یا توقف نشانه‌گذاری طرح‌واره برای وب‌سایت خود یا انجام تنظیماتی در نشانه‌گذاری طرحواره وب‌سایت خود، آن را مهلت دهید.

چرا از نشانه گذاری اسکیما استفاده کنیم؟

• ارتباط بیشتر با نتایج جستجو

هر چه یک نتیجه جستجو مرتبط‌تر باشد و بتواند نیازها یا درخواست‌های کاربر موتور جستجو را برآورده کند، احتمال اینکه کاربر روی صفحه کلیک کند یا یک عمل دلخواه را انجام دهد بیشتر است. با افزایش سئو، کلمات کلیدی نیز افزایش یافته است امروزه انتخاب کلمات کلیدی عالی نیمی از کار است.
حتی با پیشرفت فناوری موتورهای جستجو، موتورهای جستجو برای انتخاب نتایجی طراحی شده اند که با سرچ ارائه شده مطابقت دارند، برای مثال هنگامی که کاربر سرچ می کند شیر موتور جستجوگر به دنبال یک سایت تخصصی است که درمورد شیر پاستوریزه یا شیر جنگل مطالبی را ارائه دهد. هنگامی که صحبت از صفحات وب است که از نشانه گذاری اسکیما استفاده می کنند می تواند با دقت بیشتری نیازهای کاربر موتور را برآورده می کند و همچنین نرخ پرش وب سایت شما را کاهش می دهد.

• رایگان

از نظر فنی، می‌توانید شخص ثالثی را استخدام کنید تا به شما در نصب نشانه‌گذاری اسکیما کمک کند. ابزارهای مفید برای راه‌اندازی نشانه‌گذاری اسکیما، می توانید از راهنمای نشانه‌گذاری داده‌های ساختاری Google، که بدون هزینه اضافی در دسترس هستند استفاده کنید، فقط URL یا HTML صفحه وب را آماده کنید و Data Markup Helper می‌تواند کارها را از آنجا انجام دهد. همچنین پلاگین های Schema برای وردپرس وجود دارد که ممکن است برای شما کار کند. کرگدن در این مقاله شما را با اسکیما و مزایای آن آشنا کرده است.

Summary
تاثیر اسکیما در سئو
Article Name
تاثیر اسکیما در سئو
Description
مانند هر استراتژی دیگری که در سئو استفاده می شود، اسکیما به کاربرپسندتر کردن وب سایت شما کمک می کند، بنابراین رتبه آن را در صفحه نتایج جستجو افزایش می دهد.
Author
Publisher Name
آژانس خلاقیت کرگدن
Publisher Logo
کرگدن سفید
نویسنده : کرگدن سفید گونه ای خاص و در حال انقراض از کرگدن ها که با بی توجهی بشر ، در حال انقراض و نابودی است.مهربان ، سخت کوش ، متعهد ، مسئولیت پذیر و کاربلد در بین کرگدن ها!
اشتراک گذاری در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط
×