گوگل سندباکس چیست

گوگل سندباکس چیست

گوگل سندباکس چیست و چگونه عمل می کند ؟ مقاله امروز ما در مورد google sandbox  است.پس با ما همراه باشید.گوگل مانند یک پلیس راهنمایی و رانندگی عمل می کند. به این معنا که یک پلیس راهنما و رانندگی تا زمانی که اجازه عبور ندهد نمی توانید از جای خود حرکت کنید و به داخل میدان بیاید به این خاطر که حق تقدم با کسانی است که از قبل داخل میدان در حرکت بوده اند. گوگل دارای الگوریتم های مختلف می باشد که مانند پلیس راهنمایی و رانندگی عمل می کند و شما باید با قوانین آنها آشنا باشید تا جریمه نشوید. این الگوریتم ها وظیفه دارند جلوی خطای شما را بگیرند و اگر سرپیچی کنید ممکن است دچار جریمه گوگل شوید همانند زمانی که از قوانین راهنمایی رانندگی سرپیچی می کنید.
ما در مقاله های گذشته در مورد الگوریتم های گوگل صحبت کرده ایم در این مقاله قصد داریم که در مورد الگوریتم سند باکس گوگل باشما صحبت کنیم و بگوییم که گوگل سندباکس چیست تا با اصطلاحات آن آشنا شویم پس با کرگدن همراه باشید. البته موارد گفته شده در مشاوره سئو ، همواره به این سمت است که اگر قصد داریم مدیریت محتوایی سایت را خودتان یا تیم تان انجام دهید ، حتما تحرکات محتوایی وب سایت را مدنظر داشته باشید و ببینید گوگل چه رفتاری با وب سایت شما در گذر زمان دارد.

سند باکس گوگل چیست

سندباکس به فیلتری گفته می شود که از رتبه بندی وب سایت های جدید در نتایج برتر گوگل جلوگیری می کند. به آن مانند یک دوره آزمایشی فکر کنید. سایت شما تا زمانی که گوگل آن را تایید نکند، رتبه‌ بندی مناسبی کسب نخواهد کرد. سند باکس هرگز به طور رسمی توسط Google تأیید نشده است. اما بسیاری از سئوکاران به وجود آن اطمینان دارند.

تاریخچه سندباکس

در سال ۲۰۰۴، وب ‌مسترها و متخصصان سئو متوجه شدند که وب‌سایت‌های تازه راه‌اندازی شده آن‌ها علیرغم تلاش‌هایشان برای سئو، در چند ماه اول رتبه خوبی در گوگل نداشتند. وب سایت های جدید به درستی توسط گوگل ایندکس شدند اما حتی برای کلمات و عبارات کلیدی نسبتاً کم رقابت رتبه بندی نشدند. اما آنها در سایر موتورهای جستجو مانند بینگ و یاهو رتبه خوبی داشتند. این اثر “جعبه شنی” از چند هفته تا چند ماه ادامه داشت. در نظر داشته باشید که با الگوریتم سندباکس، گوگل می‌خواهد محتوای معتبر و باکیفیت را به کاربران خود ارائه دهد و ممکن است به وب‌سایت‌های جدید اعتماد نداشته باشد، در واقع منطقی بود.

چرا گوگل سندباکس را ایجاد کرد؟

همانطور که گفتیم سندباکس مانند یک یک دوره آزمایشی است که در طی آن گوگل ترافیک بسیار کمی را به سمت سایت شما هدایت کرده و کیفیت سایت شما را با الگوهای تعامل کاربر در صفحه بررسی می کند. با برقراری این دوره آزمایشی، گوگل قادر خواهد بود از بسیاری از سئوکاران بی حوصله کلاه سیاه که سعی در صعود سریع به SERP ها دارند جلوگیری کند.

چرا گوگل از سند باکس استفاده می کند؟

جلوگیری وب سایت های جدید از رتبه بندی می تواند به گوگل زمان بیشتری برای ارزیابی کیفیت وب سایت و مبارزه با هرزنامه ها بدهد. اصل پذیرفته شده در پشت Google Sandbox این است که گوگل را قادر می‌سازد تا وب‌سایت‌هایی را از آن‌هایی که محتوای با کیفیت خوب و به ‌روز ارائه می‌دهند، فیلتر کند که این امر به نفع گوگل است تا اطمینان حاصل کند نتایجی که در SERPS به کاربران خود نشان می دهد به وب سایت های بسیار مرتبط، به روز و مفید منجر می شود. ارتباط نتایج جستجوی آن فیلتر کردن وب سایت های جدید و نظارت بر آنها ممکن است به آنها اجازه دهد تا نتایج دقیق تری را در SERPS واقعی ارائه دهند.

چه زمانی سایت ما در سندباکس قرارمی گیرد؟

زمانی که گوگل از سایت مطلع شود، به سندباکس منتقل می‌شوند. گوگل با دنبال کردن یک لینک ورودی (IBL) از سایت دیگری که ربات های گوگل آن را می خزند، سایت را پیدا می کند. سپس اگر نام دامنه واقعی را جستجو کنید، وب سایت را در SERPS گوگل خواهید دید، اما بعید است که وب سایت برای هیچ یک از کلمات کلیدی آن دارای رتبه باشد. گوگل همچنین نشانه‌هایی از هیچ وب‌سایت دیگری که به وب‌سایت شما لینک دارد را نشان نمی‌ دهد، و همچنین صفحات مرتبط با وب‌سایت شما را نمایش نمی‌دهد. علاوه بر این، گوگل هیچ صفحه‌ای غیر از صفحه اصلی شما را نشان نمی دهد.

عملکرد ربات های گوگل درسند باکس

اگر آمار بازدیدکنندگان وب‌ سایت‌های خود را در حالی که در سند باکس گوگل است ردیابی کنید، خواهید دید که ربات های گوگل به طور منظم در حال خزیدن است و تمام صفحات شما را می‌خزد و در نتیجه فهرست ‌بندی می‌کند. گوگل می‌داند که صفحات شما وجود دارند و می‌داند چه چیزی در آنها وجود دارد، اما آنها را در SERPS اصلی فهرست نمی‌کند. به عبارت دیگر، از آنجایی که وب سایت شما جدید است، در «سند باکس» تحت آزمایش قرار دارد.

الگوریتم سندباکس خوب است یا بد؟

گوگل سند باکس خبر بدی نیست. اگر سایت شما حاوی مطالب مرتبط با کیفیت خوب باشد، راه خود را برای خارج شدن پیدا می کند و رتبه ای را که شایسته آن است، دست می آورد. همچنین نباید فراموش کنید که گوگل تنها موتور جستجوی موجود نیست. در آینده MSN به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد و با قدرت مایکروسافت در پشت آن احتمالاً در آینده جدید به بازیگر بزرگتری در دنیای موتورهای جستجو تبدیل خواهد شد.
معمولا چقدر طول می کشد تا از جعبه شنی یا سندباکس گوگل خارج شوید؟
زمان خاصی را نمی توان برای آن اعلام کرد به این خاطر که هر دامنه ی جدید یک نقطه ضعف دارد آن هم جدید بودن دامنه است که رتبه ندارد. برای آنکه دامنه شما از سند باکس گوگل خارج شود باید صبر پیشه کنید تا گوگل از محتوا و دامنه سایت شما مطمئن شود. درست مانند یک نوزاد تازه متولد شده کسی نیست که از او مشاوره بگیرید، یک وب سایت جدید محتوای جدیدی ندارد که گوگل آن را معتبر بداند و اینجاست که اهمیت شرکت طراحی سایت معتبر ، خود را نشان می دهد!

google sandbox چیست
چگونه با سند باکس گوگل مبارزه کنیم؟

۱. کلمات کلیدی کم حجم را هدف قرار دهید

سئوی اولیه به ما می آموزد: “کلمات کلیدی با حجم بالا را با رقابت کلمات کلیدی کمتر هدف قرار دهید”. با این حال، این روش برای سایت های جدید کار نمی کند. مهم نیست که رقابت کلمات کلیدی چیست، گوگل ریسک رتبه بندی سایت جدید شما را برای کلمات کلیدی با حجم بالا نمی پذیرد. رقابت هر چه که باشد، به خاطر سایت جدید خود کلمات کلیدی با حجم بالا را فراموش کنید. هدف شما تحقیق در مورد کلمات کلیدی است که حجم جستجوی پایینی داشته و همچنین رقابت کمی دارند.
شما به راحتی می توانید کلمات کلیدی با سرچ کم را پیدا کنید که رقابت کمی دارند، زیرا اکثر افراد آنها را هدف قرار نمی دهند. از ابزارهایی مانند SEMrush، Ahrefs، Ubersuggest برای تحقیق در مورد کلمات کلیدی با حجم جستجو و رقابت کم استفاده کنید. بدیهی است که گوگل محتوای جدید شما را برای کلمات کلیدی کم رقابتی با حجم جستجوی کم رتبه بندی می کند زیرا برای آنها کمی خطر خواهد داشت. هنگامی که شروع به، به دست آوردن ترافیک ارگانیک از این کلمات کلیدی کم حجم می کنید، گوگل به سرعت کیفیت محتوای سایت شما را تعیین می کند و شروع به کاهش زمان sandbox برای سایت شما می کند. شما در نهایت شروع به دریافت ترافیک از کلمات کلیدی مرتبط با حجم بالا خواهید کرد.

۲. ساختار سیلو را دنبال کنید

ساختار سیلو یکی از استراتژی هایی است که وبلاگ نویسان نا دیده گرفته اند. در واقع، فقط ۲۰ درصد از وبلاگ‌ نویس‌های حرفه‌ای از آن در سایت‌های خاص خود استفاده می‌کنند. نقشه ذهنی سیلو شامل ایجاد صفحات عمیق به نام سیلو در وبلاگ شما و سپس ایجاد چند پست وبلاگ دیگر است که به صفحات سیلو کمک می کند تا رتبه خوبی داشته باشند. شما ۸۰ درصد از بک لینک های متنی را به صفحات سیلو می سازید که معمولاً کلمات کلیدی رقابتی بالا را هدف قرار می دهند. مابقی ۲۰٪ از محتوای متنی به سایر پست های وبلاگ لینک دارند. مطمئن شوید که پست های وبلاگ مربوطه خود را با یکدیگر لینک داده اید، ساختار سیلو بدون لینک داخلی ناقص است.

۳. بین صفحات باید ارتباط موضوعی داشته باشد

در سایت جدید شما، اگر صفحات کافی در مورد یک موضوع خاص وجود نداشته باشد، ممکن است گوگل برای تعیین ارتباط موضوعی وب سایت شما مشکل پیدا کند. به منظور کمک به Google در این مورد، من قویاً از شما می‌خواهم که به جای مقالات مختلف، مجموعه‌ای از مقالات مرتبط با موضوع را منتشر کنید. برای این کار، ابتدا باید تحقیقات موضوعی و کلمه کلیدی کاملی را برای محتوای خود انجام دهید.
هنگامی که شما مقالات بسیار مرتبط را در قالب یک خوشه دارید، باعث می شود گوگل به راحتی شما را به عنوان یک متخصص در این زمینه تلقی کند و برای کلمات کلیدی شما را در رتبه بالایی قرار دهد. به عنوان مثال، اگر سایتی در – “تجهیزات فضای باز” دارید و می خواهید پوشش دهید:

• پیاده روی
• باغبانی
• چادر زدن
من به شما پیشنهاد می‌کنم در چند ماه اول فقط روی «پیاده‌روی» تمرکز کنید تا اقتدار موضعی ایجاد کنید و در نتیجه دوره سندباکس را کاهش دهید.

۴. نظرات بیشتری دریافت کنید

خزنده های گوگل توانایی تشخیص تفاوت بین محتوای اصلی و نظرات را دارند. ترفند اینجا این است که به جای استفاده مکرر از کلمات کلیدی در مقاله، می توانید در هنگام استفاده از کلمات کلیدی در نظرات آزادتر باشید. اگر حدود یک یا دو سال است که در زمینه سئو کار کرده اید، از قبل می دانید که گوگل در حین رتبه بندی یا نمایش سایت در SERP، وجود کلمه کلیدی را در نظرات بررسی می کند. گنجاندن کلمات کلیدی در بخش نظرات راهی است برای اینکه به گوگل بگوییم نظر دهندگان ما موافق هستند که محتوا با کلمه کلیدی مورد نظر مرتبط است.

۵. سرعت پیوند را دنبال کنید

سرعت لینک به سرعت ایجاد بک لینک به سایت خود اشاره دارد. هنگامی که محتوایی را در سایت خود قرار دادید، بلافاصله نروید و چند لینک به سایت خود قرار دهید، این روش در واقع، زمان سند باکس شما را افزایش می دهد همچنین بک لینک ها به سایت شما باید متناسب با رشد محتوای سایت شما رشد کنند. به یاد داشته باشید که عجله برای ایجاد بک لینک از روز اول غیرعادی به نظر می رسد، گوگل تمایل دارد شما را از نزدیک زیر نظر داشته باشد و ممکن است دوره سندباکس را افزایش دهد.

 

 

تلفن شرکت سئو

 

Summary
گوگل سندباکس چیست
Article Name
گوگل سندباکس چیست
Description
ما در مقاله های گذشته در مورد الگوریتم های گوگل صحبت کرده ایم در این مقاله قصد داریم که در مورد الگوریتم سند باکس گوگل باشما صحبت کنیم تا با اصطلاحات آن آشنا شویم پس با کرگدن همراه باشید.
Author
Publisher Name
آژانس خلاقیت کرگدن
Publisher Logo
کرگدن سفید
نویسنده : کرگدن سفید گونه ای خاص و در حال انقراض از کرگدن ها که با بی توجهی بشر ، در حال انقراض و نابودی است.مهربان ، سخت کوش ، متعهد ، مسئولیت پذیر و کاربلد در بین کرگدن ها!
اشتراک گذاری در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط
×