cloaking در سئو چیست

cloaking در سئو چیست

cloaking در سئو چیست و چه می کند ؟ عنوان مقاله امروز ما در کرگدن است ! هر کسب و کاری تمایل دارد که وب سایت یا صفحه وب آنها در اولین صفحه نتایج موتور جستجو (SERP) رتبه بندی شود. برای دستیابی به رتبه بالا در موتورهای جستجو، وب سایت باید بهینه شود. بهینه سازی موتور جستجو یک فرآیند تدریجی است. شما نمی توانید با آن نتایج فوری بگیرید. یک راه ساده تر برای بهینه سازی وب سایت در کمترین زمان، استفاده از تکنیک های سئو کلاه سیاه است. پنهان ‌سازی سئو کلاه سیاه یکی از تکنیک‌ هایی است که می‌تواند به تثبیت وب ‌سایت شما برای نشان دادن در نتایج برتر SERP کمک کند. پس پنهان کاری چیست؟ تکنیک cloaking SEO چیست؟ این مقاله به شما کمک می کند تا در مورد cloaking و اینکه آیا باید از آن برای بهینه سازی یک وب سایت استفاده شود، بیشتر بدانید.

cloaking در سئو چیست؟

Cloaking یک تکنیک SEO است که در آن به کاربران محتوا یا اطلاعاتی متفاوت از محتوای ارائه شده، به خزنده های موتورهای جستجو ارائه می شود. بگذارید یک مثال جالب براتون بزنیم، فکر کنید برای خرید قناری به یک فروشگاه پرنده فروشی مراجعه کرده اید اما زمانی که قناری خود را خریدید و به منزل بازگشتید متوجه شدید که یک گنجشک رنگ شده را خریداری کردید یا یک مثال قشنگ تر برایتان بزنیم، همیشه عکس روی بسته بندی مواد غذایی قشنگ تر از خود مواد غذایی است و بین این موارد همیشه تفاوت وجود دارد. یک وب سایت برای کمک به بهبود رتبه بندی موتورهای جستجو برای کلمات کلیدی خاص، باید محتوا را با ربات های موتور جستجو کراول یا به اصطلاح خزید. با cloking، سرور وب سایت به طور خاص برنامه ریزی شده می شود تا محتوای متفاوتی را در مقایسه با آنچه که به کاربران عادی خود ارائه می دهد به موتورهای جستجو ارائه دهد.در جلسات مشاوره سئو ، همواره  استفاده از پنهان سازی را با جدیت تمام رد می کنم و معتقدم سایت خوب از نظر سئو ، سایتی است که علاوه بر طراحی خوب ، به صورت استاندارد و با محتوای خوب رشد کرده باشد

مثال cloaking در سئو

برای اینکه دقیقا بدانید cloaking در سئو چیست بری شما یک مثال می زنیم .پنهان ‌کاری برای بهبود رتبه ‌بندی وب ‌سایت یا صفحه وب در موتورهای جستجو به کار می‌رود که خزنده‌ های موتور جستجو را گمراه می‌کند تا تصور کنند محتوای صفحه با آنچه واقعاً هست متفاوت است. برخی از نمونه های پنهان سازی سئو عبارتند از:
• ارائه صفحه ای از متن HTML به موتورهای جستجو، در حالی که در واقع صفحه ای از تصاویر یا فایل های نادرست را در اختیار کاربران قرار می دهد.
• نمایش کلمات کلیدی در محتوا فقط زمانی که خزنده های موتور جستجو صفحه را درخواست می کنند و نه زمانی که یک بازدید کننده واقعی به صفحه دسترسی پیدا می کند.

چگونه در سئو cloaking انجام دهیم؟

ما در بالا دیدیم که چگونه وب مسترها محتوای متفاوتی را به موتورهای جستجو و کاربران واقعی نشان می دهند تا رتبه بالایی در موتورهای جستجو کسب کنند. اجازه دهید بفهمیم که چه رویه‌های رایجی توسط وب‌ مسترها برای فهرست‌ بندی وب ‌سایت‌ هایشان دنبال می‌شود؟ می دانیم که یک صفحه وب بر اساس متا تگ ها، عناوین صفحات و سایر تکنیک های SEO در موتور جستجو نمایه می شود. بنابراین با در نظر گرفتن این موضوع، مدیران وب‌ سایت ‌ها این تکنیک‌ های اولیه سئو را از طریق روش پنهان‌ سازی بهینه می‌کنند:

 

روش های مختلف cloaking

متن پنهان
تحت این تکنیک سئو پنهان، کلمات کلیدی اضافی به محتوای موجود اضافه می شود و به گونه ای بازنویسی می شود که از دید کاربران واقعی پنهان می شود. پر کردن کلمات کلیدی برای رتبه بالاتر در موتورهای جستجو انجام می شود، این کلمات یا محتوای اضافی در صفحه وب به همان رنگ پس زمینه که برای چشم انسان قابل مشاهده نیست اما توسط ربات های موتور جستجو قابل ردیابی است، معرفی می شود.
پنهان کاری ایمیل
پنهان ‌سازی ایمیل شامل پوشاندن نام و آدرس فرستنده می‌شود تا گیرنده اکنون متوجه شود چه کسی ایمیل را ارسال می‌کند.
نسبت متن به HTML
موتورهای جستجو برای بهینه سازی وب سایت، داشتن «نسبت TEXT به HTML» را توصیه می کنند. به عبارت ساده، وب سایت باید در مقایسه با تعداد تگ های HTML، محتوای نوشته شده بیشتری در صفحه داشته باشد. وب سایت هایی که مقالات کوتاه پست می کنند یا محتوای کمتری در صفحه خود دارند، نسبت متن به HTML پایینی دارند. در چنین مواردی، مدیران وب سایت، وب سایت را برای سئو طراحی مجدد نمی کنند. آنها محتوا را پوشش می دهند تا دستورالعمل های SEO را رعایت کنند.
وب سایت های گالری تصاویر
وب سایت های گالری تصاویر وب سایت هایی هستند که در مقایسه با محتوای واقعی در صفحات خود تصاویر بیشتری دارند. این تصاویر حتی در صورت مرتبط بودن توسط ربات های موتور جستجو یا خزنده ها اسکن نمی شوند. بنابراین، وب مسترها وب سایت را با کلمات کلیدی و محتوا پر می کنند که می تواند به آنها در کسب رتبه غیر واقعی کمک کند.

cloaking در سئو چه می کند
آیا cloaking از نظر گوگل غیر قانونی است؟

Cloaking تلاشی برای تحریف رتبه بندی موتورهای جستجو با ایجاد محتوای cloak است. این یک عمل غیرقانونی است و یک تکنیک پنهان سازی سئو کلاه سیاه در نظر گرفته می شود. مواردی وجود دارد که موتورهای جستجو برای همیشه وب ‌سایت‌هایی را که درگیر پنهان کاری هستند، از فهرست‌ بندی در سایت‌های خود منع کرده‌اند.
چگونه گوگل برای پنهان کاری جریمه می کند؟
گوگل به طور مکرر الگوریتم خود را به روز می کند و اگر الگوریتم آنها متوجه شود که شما از پنهان کاری در وب سایت خود استفاده کرده اید، ممکن است در لیست سیاه گوگل قرار بگیرید.اگر با یک شرکت طراحی سایت درجه یک و خوب کار کنید ، به شما می گوید که استفاده از پنهان کاری ، چقدر کار اشتباهی است!

آیا باید در سئو cloaking انجام دهید؟

در صنعت بهینه ‌سازی موتورهای جستجو، پنهان ‌کاری به عنوان یک تکنیک کلاه سیاه در نظر گرفته می‌شود که غیرقانونی تلقی می‌شود و دستورالعمل‌های وبمستر گوگل را نقض می‌کند. اگر می خواهید بدانید که آیا باید برای کسب رتبه بالاتر در رتبه بندی موتورهای جستجو، cloaking را انجام دهید، ما به شما توصیه می کنیم که از انجام این کار خودداری کنید. وب سایت شما چندین بار با استفاده از آدرس های IP مختلف توسط موتور جستجو خزیده می شود. آنها از الگوریتم های پیچیده و سختگیرانه ای استفاده می کنند که به شناسایی هرگونه پنهان کاری در وب سایت شما کمک می کند. توصیه می شود از تمام تکنیک های پنهان سازی سئو که در بالا ذکر شد اجتناب کنید تا وب سایت شما توسط گوگل یا سایر موتورهای جستجو ممنوع یا در لیست سیاه قرار گیرد.

رتبه بالا بدون تکنیک های سئو کلاه سیاه

اگر می‌خواهید وب‌ سایت خود را بهینه کنید و نمی‌خواهید از تکنیک‌ های سئو کلاه سیاه مانند cloaking استفاده کنید، با کرگدن تماس بگیرید. آژانس خلاقیت کرگدن یک ارائه دهنده خدمات حرفه ای SEO در ایران است. ما قویاً معتقدیم که برای موفقیت در دراز مدت برای هر کسب و کاری ضروری است که در خدمات سئو خوب سرمایه گذاری کند و علاوه بر طراحی سایت خوب ، برای سئو نیز وقت بگذارد

 

تلفن شرکت سئو

Summary
cloaking در سئو چیست
Article Name
cloaking در سئو چیست
Description
Cloaking یک تکنیک SEO است که در آن به کاربران محتوا یا اطلاعاتی متفاوت از محتوای ارائه شده، به خزنده های موتورهای جستجو ارائه می شود.
Author
Publisher Name
آژانس خلاقیت کرگدن
Publisher Logo
کرگدن سفید
نویسنده : کرگدن سفید گونه ای خاص و در حال انقراض از کرگدن ها که با بی توجهی بشر ، در حال انقراض و نابودی است.مهربان ، سخت کوش ، متعهد ، مسئولیت پذیر و کاربلد در بین کرگدن ها!
اشتراک گذاری در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط
×